Nabízené služby

Půlhodinová a hodinová terapie

Pod pojmem půlhodinová nebo hodinová terapie si může klient představit fyzioterapii. Fyzioterapie je nejlepší a nejzdravější způsob léčby bolestí pohybového aparátu a v našem podání odstraňuje příčiny vašich obtíží bez léků a operačních zákroků. Přirozenou cestou nejčastěji léčíme bolest zad, hlavy a kloubů. Výjimkou však nejsou ani menstruační či zažívací bolesti, které se svaly a klouby zdánlivě nesouvisejí. Nabízíme Vám pomoc také v oblasti funkční ženské sterility. V péči o Vás se specializujeme na cílenou pomoc v rámci celého pohybového systému. Nezbytnou součástí léčby je manuální terapie, která nabízí mobilizace periferních kloubů, páteře a žeber a měkké techniky, které se zaměřují na napětí svalů, fascií a podkoží.   Nabízíme také širokou škálu cvičení a pohybové terapie, při které využíváme velké cvičební míče, overbally, pružné gumy, labilní plochy (pěnové podložky a dřevěné úseče), samozřejmě cvičení na pevné podložce. Speciální pohybová terapie je vždy volena individuálně tak, aby byla co možná nejvíce přínosná a účinná.

Relaxační masáž zad a šíje

V této masáži se využívá relaxačních a měkkých technik za použití masážních olejů. Dochází tak k uvolnění svalového napětí a celkové relaxaci organismu. Olej je lehce vstřebatelný a zanechává tak pokožku hebkou po dlouhou dobu. Masáž je prováděna masážním olejem značky Amphora aromatics, který obsahuje:

  • směs čistého heřmánkového aroma
  • levandule
  • citronové trávy
  • meduňku ve sladkých mandlích

Tape

Tapy jsou speciální prodyšné pásky, které pomáhají fixovat svaly, šlachy, klouby, ale také napomáhají zhojení kloubů, šlach a svalů. Tapy vydrží fixovat končetinu cca 14 dní. Používám značku ARES Kinesiology Tape.

 

Reflexní masáž zad a šíje

Reflexní masáž zad a šíje je metoda, která využívá znalost reflexních a energetických drah a akupresurních bodů. Při reflexní masáži působíme přes nervová zakončení v oblasti zad a šíje na vnitřní struktury a orgány. Uvolňujeme blokace svalů zad a následné bolesti. Díky uvolnění nervů, vycházejících z jednotlivých obratlů, dochází k otevření hrudníku a pánve, obnově toku energií a pozitivní úpravě činnosti orgánů a oblastí v těle. Při masáži se navíc uvolňují toxiny, takže se tělo čistí, ovlivňujeme tok lymfy. Reflexní masáž se provádí jemným tlakem bříšky palců na svalové úpony a svalovinu podél páteře v oblasti trapézových svalů, ramen, šíje, spodiny lebeční, hýžďových svalů. Je vhodným prostředkem preventivním i léčebným, zvláště u lidí se sedavým zaměstnáním a u těch, kteří jsou vystaveni velké psychické i fyzické zátěži.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž těla je ručně prováděná masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek. Masáž se provádí pod velmi jemným tlakem, pomalým tempem a za pomoci přesně daných hmatů. Tím se aktivuje lymfatický (mízní) systém těla. Na začátku každé ruční lymfodrenáže musí vždy předcházet uvolnění spádových uzlin. Oslabený lymfatický systém se projevuje únavou, sníženou imunitou a zduřením lymfatických uzlin. Dále může docházet ke zhoršení fyzického, ale také psychického stavu. Špatně kolující lymfa v těle může vést k zadržování vody v těle, otokům, celulitidě, křečovým žilám apod. V dnešní uspěchané době je lymfatický systém přetěžován velmi často. Je to v důsledku nedostatku pohybu, stresu, v nesprávného stravovacího a pitného režimu, kouření, apod. Mízní systém může být také narušen po infekčním onemocnění, úrazu či operaci.

Baňkování

Baňkování (někdy také vakuterapie) je vhodná doplňková metoda klasických masáží. Využívá se hlavně při bolestech páteře, svalů, migréně, detoxikaci organismu a příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů, působí na lymfatický systém, působí proti otokům a bolestech nohou.  Při baňkování se prohřívá organismus, urychluje se krevní oběh a tělo vylučuje škodliviny. Baňky se většinou přikládají na dobu 20 minut. Zejména po první aplikaci mohou na těle zůstat v místech, kde byly baňky přiloženy, „modřiny“ – ty však nejsou nebezpečné. Během několika dnů se samy ztratí. Baňkovat však lze i podbřišek, loket, kyčelní, ramenní klouby, kolena nebo chodidla a kotníky. Baňkování není vhodné při horečkách, nádorovém onemocnění, poruše srážlivosti krve, těhotenství, otevřených a málo zhojených poraněních.

Metoda Ludmily Mojžíšové

Je to fyzioterapeutická reflexivní metoda pro diagnostiku a léčbu pohybových obtíží. Je založena na odstranění svalového napětí, vyrovnání svalové nerovnováhy, obzvláště hlubokého stabilizačního systému. Metoda využívá mobilizace, pasivní pohyby, tepelné procedury a jednoduché cviky.  Pokud dojde k dysfunkci páteře, dochází zároveň k zhoršení funkce příslušného vnitřního orgánu a naopak.  Dlouhodobé podráždění nervových vláken, může vést ke zvýšení spazmu ve svalech kolem páteře a pánevního dna. K těmto obtížím může dojít i při dlouhodobém zánětlivém onemocnění, úrazu a malých zánětlivých onemocnění v oblasti malé pánve. Součástí jsou techniky mobilizace žeber, páteře, kostrče (přes konečník). Používáme ji u klientů s bolestmi zad, hlavy (migrény), bolestmi vyzařujících do dolních končetin, s gynekologickými potížemi (funkční sterilita, neplodnost, bolestivá menstruace), u dysfunkcí svalů pánevního dna.

Rezervujte si svůj termín masáže.  OBJEDNAT